fbpx
Menu Zamknij

Jak pożyczać mądrze

Pożyczkodawcy kuszą nas na każdym kroku coraz bardziej atrakcyjnymi ofertami. Pierwsza darmowa pożyczka, możliwość przedłużania terminu spłaty, obniżanie kosztów pożyczek. Wszystko to ma nas zachęcić, abyśmy skorzystali z tego typu produktu finansowego. Na pewno jest to dobre rozwiązanie, jednak należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Trzeba rozważyć wszystkie “za” i “przeciw”, dobrać pożyczkę pod swoje możliwości finansowe i mieć pewność, że będziemy w stanie ją zwrócić w zadeklarowanym terminie. Nie możemy przeceniać swoich możliwości licząc, że w jakiś sposób zdobędziemy pieniądze na spłatę zobowiązania. Pożyczka powinna być jedynie dodatkiem, pomocą w nagłej potrzebie a nie formą dodatkowej wypłaty którą spieniężymy, a następnie będziemy szukać rozwiązania do jej zwrócenia.

Najważniejsze kwestie przy pożyczaniu

Zastanawiając się nad zaciągnięciem chwilówki musimy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie, czy rzeczywiście jest nam ona potrzebna? Być może nasze plany, które snujemy od jakiegoś czasu będą mogły jeszcze chwilę zaczekać? A może jest to sprawa nie cierpiąca zwłoki? W takim wypadku taka pożyczka będzie dobrym rozwiązaniem. Przede wszystkim ważne jest stałe źródło dochodu. Przy cyklicznych wpływach na konto nie tylko my będziemy spokojniejsi, ale też firma pożyczkowa będzie miała podstawę aby zaufać naszej wypłacalności. Jeżeli chodzi o mniejsze kwoty, rzędu od 1 000 zł do 4 000 zł zaświadczenie o dochodach raczej nigdzie nie będzie wymagane. Jeśli natomiast staramy się o większą kwotę, sięgającą być może kilkunastu tysięcy, to obostrzenia mogą być już wyższe. Drugą, istotną sprawą jest zaciąganie chwilówek u zaufanego pożyczkodawcy (najlepszy aktualizowany ranking). Warto przed podjęciem decyzji poczytać opinie o firmie, zaznajomić się z ramową umową pożyczki, sprawdzić wiarygodność pożyczkodawcy. Trzecią, równie ważną kwestią, jest terminowe spłacanie zobowiązań. Bardzo dużo firm daje nam kredyt zaufania, jednak brak spłaty czy nieterminowość mogą na stałe pozbawić nas skorzystania z tego rodzaju pożyczek. Zamiast uchylać się od spłaty, lepiej będzie skontaktować się z Biurem Obsługi i wspólnie znaleźć rozwiązanie. Każdemu bowiem zależy na obopólnym zadowoleniu.

Szybka pożyczka

Jednym z najczęstszych powodów sięgania po pożyczki jest skończenie się naszej gotówki na krótko przed wypłatą. By móc spać spokojnie, możemy już nawet w ciągu 15 minut zasilić swoje konto dodatkowym zastrzykiem pieniędzy. Czasem pożyczanie od rodziny czy znajomych bywa kłopotliwe, wtedy właśnie z pomocą przychodzą nam szybkie pożyczki pozabankowe. Spontaniczny wyjazd ze znajomymi, zakup upragnionej gry w okazyjnej cenie, prezent urodzinowy dla bliskiej osoby, kupno biletu na koncert odbywający się akurat w naszym mieście. To tylko namiastka rzeczy, na które możemy sobie pozwolić korzystając z chwilówek. Nie musimy już odkładać naszych planów, lub całkowicie z nich rezygnować! Pożyczajmy mądrze i z rozwagą a życie może się stać dla nas ciekawsze.


Zobacz najlepsze oferty pożyczek:

FIRMAPOŻYCZASZOKRES ODOKRES DOKOSZTWYBIERZ OFERTĘ
3000 zł5 dni30 dni0 złZłóż wniosek
3000 zł7 dni30 dni0 złZłóż wniosek
2000 zł7 dni30 dni0 złZłóż wniosek
Jak pożyczać mądrze
5 (100%) 1 głosów

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *